Як готуватись до обстежень

Доплерівська ультрасонографія судин печінки та портальної системи

Приготування: Натще та в першій половині дня. Бажано провести печінкові проби (аналіз крові) до обстеження.

Комплексне обстеження органів черевної порожнини

Приготування: Краще проводити обстеження натще і в першій половині дня (виключаються також кава і чай). Якщо дослідження проводять у другій половині дня, то не треба їсти хоча б за 4–5 годин до цього. Якщо у пацієнта є цукровий діабет або він змушений приймати регулярно ліки, в такому випадку він дотримується звичного розкладу.

Після ендоскопічних та рентгенологічних процедур УЗД можна виконувати не раніше ніж через 24 години. Протягом 2–3 діб призначають безшлакову дієту. При метеоризмі рекомендовано застосовувати еспумізан і ферментні препарати за 2–3 дні до обстеження.

УЗД жіночих статевих органів інтравагінально

Приготування: За годину до обстеження утриматися від сечовипускання. Води спеціально не вживати. Не призначають для дівчаток і жінок, які не жили статевим життям.

УЗД жіночих органів трансабдомінально

Приготування: Випорожнити кишківник напередодні; наповнити сечовий міхур (випити до 1 л рідини за годину до обстеження та утриматися від сечовипускання).

УЗД жовчевого міхура

Приготування: Обстеження проводять натще в першій половині дня або, принаймні, необхідно утриматися від їжі за 4–5 годин до обстеження.

УЗД молочних залоз

Обстеження нирок, наднирників та дуплексне обстеження ниркових артерій прямим і непрямим методом

Приготування: Обстеження проводять строго натще, тільки в першій половині дня. За 14 год. до обстеження необхідно утриматися від їжі, але можна пити воду та вживати ліки. Протягом 2–3 діб призначають безшлакову дієту (необхідно виключити хліб, горох, свіжі овочі, фрукти, молоко). При метеоризмі рекомендовано застосовувати еспумізан і ферментні препарати за 2–3 дні до обстеження. Якщо можливо, протягом 24 годин не вживати вазоактивні препарати та страви.

УЗД підшлункової залози

Обстеження проводять натще, бажано в першій половині дня.

УЗД наднирників

Натще. Протягом 2–3 діб призначають безшлакову дієту. При метеоризмі показано застосування еспумізану та ферментних препаратів за 2–3 дні до обстеження.

УЗД з жовчогінним сніданком

Приготування: Обстеження проводять натще і тільки в першій половині дня. Для визначення дискінезії жовчевого міхура необхідно взяти з собою два яєчних жовтки. Об'єм міхура спочатку вимірюють щонайбільше 10 хв., а через 45 хв. проводять повторне вимірювання. Вимірювання діаметру загальної жовчевої протоки триває 10 хв., повторне вимірювання проводять через 20 хвилин після вживання їжі.

УЗД сечовидільної системи (жінки)

Приготування: Обстеження проводять із наповненим сечовим міхуром (можна випити до 500 г води за 1 год. до обстеження і обов'язково утриматися від сечовипускання).

УЗД сечовидільної системи (чоловіки)

Приготування: Обстеження проводять із наповненим сечовим міхуром (можна випити до 500 г води за 1 год. до обстеження і обов'язково утриматись від сечовипускання).

УЗД сечового міхура

Приготування: За 1 год. до обстеження випити до 1 л рідини.

УЗД сечового міхура та простати (трансабдомінально)

Приготування: Обстеження проводять із наповненим сечовим міхуром (можна випити до 500 г води за 1 год. до обстеження і обов'язково утриматися від сечовипускання).

УЗД простати (трансректально)

Приготування: Можна проводити без приготування. Оптимально зробити невеличку клізму за 2 години до обстеження. Не бажано проводити на фоні гострого геморою. Рекомендовано утриматися від надмірної вечері напередодні обстеження. Протипокази до обстеження: запальні процеси та травми ампули прямої кишки, геморої, нориця в стадії загострення.

УЗД черевної аорти

Це обстеження проводять натще.

Пункційна трепан-біопсія

Приготування: 1. Аналіз крові на коагулограму. 2. Консультація анестезіолога. 3. Спорожнення сечового міхура до початку обстеження та очисна клізма безпосередньо перед обстеженням. 4. Не вживати їжу як мінімум за 6 год. до початку обстеження.

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

Записатись на прийом

Пацієнтам