Магнітно резонансна томографія

Магнітно резонансна томографія – сучасний, безпечний метод діагностики, який працює на основі радіохвиль та магнітного поля, яке взаємодіє з атомами водню в тілі людини. Магніто резонансна діагностика - безпечний метод оскільки працює без рентгенівського випромінювання. Радіохвилями збуджують протони, які віддають енергію у вигляді сигналу, які дозволяють отримувати знімки ділянок тіла в різних площинах. Диагностика такого виду легко виявляє онкологічні пухлини (рак м’яких тканин і кісток). При цьому ціна МРТ дещо більша за КТ (комп’ютерна томографія), але цей метод краще диференціює проблемні ділянки організму.

Обстеження, яке проводиться в нашому діагностичному центрі, абсолютно безболісне. Єдиною незручністю для пацієнта може стати надлишковий шум та деякий час перебування у нерухомому стані, що впливає на якість знімків.

Цікаві факти про МРТ

Спеціальної підготовки для такої процедури в центрі діагностики не вимагається, за виключенням обстеження малого тазу, коли необхідний наповнений сечовий міхур – усі необхідні вказівки пацієнт отримує від лікаря безпосередньо перед процедурою. Окрім того, слід утриматись від вживання твердої їжі за 4 години перед проведенням томографії.

Забороняється приймати перед томографією алкоголь, наркотичні та психотропні препарати. Перед відвідуванням діагностичного кабінету лікар попросить Вас залишити усі металеві предмети, це може вплинути на якість зображень та роботу сканера.

У деяких випадках пацієнт кабінету томографії відчуває підвищення температури та дискомфорту пов’язаного з обмеженням простору.

Проте варто пам’ятати – за процесом обстеження в діагностичному центрі постійно стежить спеціаліст

Коли необхідний контраст?
Часто одним із необхідних етапів такої діагностики є введення довенно контрастуючої речовини – сполуки на основі гадолінію (рідкоземельного металу). Це необхідно для уточнення виявлених змін, для диференційної діагностики – визначити чи це запальний процес, чи зміни судин, чи новоутвір. Деякі обстеження виконуються лише з контрастною речовиною, наприклад обстеження молочних залоз, гіпофіза, простати, серця, перфузія головного мозку.

Абсолютні протипокази:

  • Сторонні металеві елементи в тілі (уламки, кулі тощо);
  • Остеометалосинтез;
  • Штучний водій серцевого ритму – кардіостимулятор;
  • Нейростимулятор, стимулятор кісток;
  • Кліпси судин головного мозку;
  • Інсулінові помпи;
  • Вагітність першого триместру.

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

Записатись на прийом