​Сердечне ставлення до серця

Чому існують День серця, День боротьби з глаукомою, День боротьби із захворюванням грудних залоз, День здоров’я та ін.? Мета таких днів – привернути увагу до певної проблеми зі здоров’ям, захворювань і проінформувати широке коло людей про актуальні методи профілактики, здорового способу життя, лікування, діагностики тощо. А якщо коротко – інформують і закликають бути здоровими, і це робить весь світ та кожен особисто власним прикладом.

День серця – не виняток, і сьогодні ми згадуємо про своє серце, закликаємо дбати про нього і показувати правильний приклад своїм дітям. А як саме розповідатимемо у наших публікаціях та інформаційних матеріалах.

Отож, серце – невтомний працівник, який щодня перекачує кров по тілу 1,5–2 тисячі разів, повний обіг крові серцем дорослої людини відбувається за 20–28 с.

Проте хвороби серця такі, як інсульти та інфаркти – перші вбивці у списку хвороб.

Щодня ми впливаємо на роботу серця згубними звичками, малорухливим способом життя, вживанням продуктів із високим вмістом холестерину тощо. Запрошуємо ознайомитися з пам’яткою про фактори ризику та дотримуватись простих правил здоров'я.

Як отримати інформацію про стан свого серця? Варто пройти комплексне обстеження, залежно від віку. Ознайомитись з переліком можете за лінком.

Якщо вас цікавить стан ваших судин, пропонуємо прочитати більше про ІКК (індексацію коронарного кальцію) та розпитати свого лікаря-кардіолога. Це обстеження дозволяє лікареві оцінити ступінь ризику виникнення ІХС, а також діагностувати атеросклероз на ранній стадії.