Показані 1-12 із 181 записів.

Ендометріоз

Ендометріоз – доброякісне, гормональнозалежне, хронічне, рецидивуюче захворювання, здебільшого генетично зумовлене.

Детальніше

Діти та спорт

Літні табори, запис до спортивних секцій – невід’ємна частина літа. Це той період, який впродовж року очікують діти, тому рекомендуємо подбати про підготовку до нього.

Детальніше

МСКТ серця "бачить" ранні ознаки коронарного атеросклерозу

Патології серцево-судинної системи донедавна діагностували на основі сукупності інформації, отриманої з ультразвукового обстеження серця (ехокардіографії), електрокардіографії (ЕКГ), огляду лікаря. Для низки захворювань цей перелік діагностичних обстежень достатній, щоб поставити точний діагноз. Проте існують і такі, щодо яких вищезазначені методи не є достатньо інформативними, особливо це стосується ранньої діагностики.

Завдяки розвитку медичних технологій сьогодні лікар має фантастичну можливість побачити серце «зсередини» завдяки мультиспіральній комп’ютерній томографії (МСКТ) серця.

Детальніше

Доступно про МРТ і КТ

Поява КТ (комп’ютерної томографії) і МРТ (магнітно-резонансної томографії) швидко здобули всесвітнє визнання. Попри те, що принцип роботи обох методів ідентичний, різниця таки існує – у кожного з них своє завдання.

Детальніше

Цікаві факти про кров

При отриманні від лікаря направлення на аналізи у пацієнтів часто виникає запитання: венозна чи капілярна кров?

Детальніше

Міопія (короткозорість) : проблема підлітків

Кількість короткозорих людей стрімко зростає останніми роками, зокрема у розвинених країнах.

Найчастіше короткозорість розвивається ще у ранньому шкільному віці, і що швидше вона виникає, то динамічніше розвивається.

Детальніше

Фахові статті про здоров'я