Для запису на прийом надішліть заявку

0

Калькулятор Очистити
Калькулятор порожній

Додати послуги можна в розділі ціни на послуги

Перейти до цін

МРТ прямої кишки

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) прямої кишки – це діагностичний метод обстеження, який дає змогу отримати чіткі високоінформативні зображення обстежуваної ділянки під впливом магнітного резонансу. Таке обстеження неінвазивне, тобто без втручання у пряму кишку. МРТ якнайкраще показує стан усіх шарів дистального відділу кишківника, лімфатичні вузли та навколишні органи малого таза.


Покази:
•    підозра на злоякісне чи доброякісне новоутворення прямої кишки (рак, поліпи тощо);
•    запальні процеси прямої кишки (абсцес, флегмона, нориці тощо);
•    оцінка поширеності процесу (вторинне ураження); 
•    контроль якості лікування (післяпроменевого, хіміотерапевтичного та хірургічного);
•    аномалії розвитку будови прямої кишки тощо.

Діагностика
На базі Медичного центру Святої Параскеви працює потужне радіологічне відділення, оснащене інноваційним діагностичним обладнанням найвищого світового рівня. 
Одним із них є 1,5-тесловий магнітно-резонансний томограф останнього покоління Toshiba Vantage ZGV Atlas (Японія).

Переваги
Магнітно-резонансний томограф у Медичному центрі Святої Параскеви проводить покрокове сканування 3 мм для обстеження навколишніх органів і тканин при оцінці поширеності патологічного процесу та по 1 мм прицільно у ділянці виявленого новоутворення. Таким чином, лікар-радіолог при опрацюванні отриманих зображень може побачити навіть найменші відхилення від норми.

Підготовка до обстеження 
•    Рекомендовано мікроклізму для очищення дистальних відділів кишківника.
•    Рекомендовано утриматися від споживання їжі за 3–4 години до початку обстеження.
•    Безшлакова дієта та утримання від споживання продуктів, що викликають газоутворення за 2–3 дні до запланованого МРТ.

МРТ прямої кишки проводиться з внутрішньовенним чи внутрішньом’язевим введенням спазмолітинів, що дає змогу при скануванні отримати чіткі зображення без артефактів.
В окремих випадках пацієнту може бути запропоновано проведення внутрішньовенного контрастування. Якщо у пацієнта немає протипоказів до введення контрастної речовини, тоді йому встановлюють у судину периферійний катетер.


Обстеження
Обстеження розпочинають із заповнення інформаційної анкети пацієнтом та підготовки перед обстеженням: зняття верхнього одягу, прикрас чи металевих конструкцій. Особисті речі можна залишити у кабінці, яка зачиняється на ключ, а цінні – у сейфі. Тривалість процедури – до 45-ти хвилин. Перед проведенням обстеження медичний персонал кабінету МРТ інформує пацієнта про особливості проведення процедури. 
Безпосередньо під час обстеження пацієнт повинен лежати нерухомо.  
По завершенню діагностики пацієнт одягається та очікує на компакт-диск з усіма зображеннями, отриманими під час обстеження. Периферійний катетер із судини видаляють, а на місце проколу накладають одноразовий пластир. Висновок лікаря- радіолога пацієнт може отримати на електронну пошту або на рецепції у Медичному центрі Святої Параскеви.
За умови проведення МРТ прямої кишки з контрастом пацієнту за допомогою сучасного МРТ інжектора Ulrich Medical Mississippi XD2000 (Німеччина) у судину дистанційно вводять контрастну речовину. У момент введення контрасту пацієнт нічого не відчуває.  


Протипокази
-    Загальні протипокази: кардіостимулятор, металеві конструкції в тілі, які намагнічуються, тощо.
У випадку контрастування:
-    індивідуальна гіперчутливість до гадотерової кислоти, меглюміну або до будь-якого лікарського засобу, що містить гадоліній; 
-    функціональні порушення роботи нирок (зниження ниркового кліренсу).

Запис на прийом
*