Для запису на прийом надішліть заявку

0

Калькулятор Очистити
Калькулятор порожній

Додати послуги можна в розділі ціни на послуги

Перейти до цін
 • Головна
 • МРТ крижового відділу хребта та куприка

МРТ крижового відділу хребта та куприка

МРТ крижового відділу та куприка – це діагностичний метод обстеження, при якому візуалізуються крижовий відділ хребта, його суглобові з’єднання з клубовими кістками та куприк, що дає змогу діагностувати запальні процеси, наявність доброякісних чи злоякісних новоутворень або аномалій розвитку цієї ділянки.

Покази:

 • біль у ділянці низу живота, спини, інколи кульшових суглобах, що виникає при будь-яких фізичних навантаженнях;
 • ранкова скутість (при підозрі на сакроілеїт);
 • оніміння шкіри нижніх кінцівок;
 • ревматологічні захворювання (хвороба Бехтерєва тощо);
 • підозра на наявність новоутворень (остеосаркома, хондрома тощо);
 • наявність новоутворень у ділянці закінчення спинного мозку (периневральна, арахноїдальна киста, менінгіальний дивертикул тощо).

Переваги
Магнітно-резонансна томографія є найінформативнішим методом діагностики при обстеженні усіх відділів хребта, до яких відносять крижову кістку та куприк. Цей метод діагностики на відміну від інших є цілком безпечний та не шкодить здоров’ю.
Дрібний покроковий зріз 3–5 мм дає змогу візуалізувати навіть найменші відхилення від норми.
Застосування спеціальних програм сканування для проведення диференціальної діагностики злоякісності виявлених новоутворень у ділянці крижів та куприка.


Діагностика
На базі Медичного центру Святої Параскеви працює потужне радіологічне відділення, оснащене інноваційним діагностичним обладнанням найвищого світового рівня. 
Одним із них є 1,5-тесловий магнітно-резонансний томограф останнього покоління Toshiba Vantage ZGV Atlas (Японія).

Підготовка до обстеження 
Спеціальної підготовки до проведення МРТ крижового відділу хребта та куприка немає.

Обстеження
Обстеження розпочинають із заповнення інформаційної анкети, у якій пацієнт вказує свої скарги, та підготовки перед обстеженням: зняття верхнього одягу, прикрас чи металевих конструкцій.
Особисті речі можна залишити у кабінці, яка зачиняється на ключ, а цінні – у сейфі. Тривалість процедури – орієнтовно 30 хвилин. 
Перед проведенням обстеження медичний персонал кабінету МРТ інформує пацієнта про особливості проведення процедури. Безпосередньо під час обстеження пацієнт повинен лежати нерухомо. По завершенню діагностики пацієнт одягається та очікує на компакт-диск з усіма зображеннями, отриманими під час обстеження. 
Висновок лікаря-радіолога можна отримати на електронну пошту або на рецепції у Медичному центрі Святої Параскеви.
Обстеження крижового відділу хребта та куприка за потреби проводять із внутрішньовенним контрастуванням, що дасть змогу провести диференціальну діагностику злоякісності виявлених новоутворень. Тому перед процедурою пацієнту встановлюють периферійний катетер у судину. Контрастну речовину вводять дистанційно за допомогою сучасного МРТ інжектора Ulrich Medical Mississippi XD2000 (Німеччина). Після проведеного контрастування периферійний катетер із судини видаляють, а на місце проколу накладають одноразовий пластир.


Протипокази

 • Загальні протипокази: кардіостимулятор, металеві конструкції в тілі, які намагнічуються.
 • Індивідуальна гіперчутливість до гадотерової кислоти, меглюміну або до будь-якого лікарського засобу, що містить гадоліній.
 • Функціональні порушення роботи нирок (зниження ниркового кліренсу).
Запис на прийом
*