Для запису на прийом надішліть заявку

0

Калькулятор Очистити
Калькулятор порожній

Додати послуги можна в розділі ціни на послуги

Перейти до цін
  • Головна
  • Дуктографія грудної залози (без вартості набору)

Дуктографія грудної залози (без вартості набору)

Що таке дуктографія?

Дуктографія — дослідження протоки молочної залози із використанням контрасту, є різновидом мамографічного дослідження. Завдяки цьому обстеженню лікар може отримати чітке зображення структури та розташування проток. Застосування дослідження знижує відсоток клінічних форм раку та дає можливість досягти повного одужання жінки.

Коли варто зробити дуктографію?

Приводом звернутися до лікаря та пройти обстеження є виявлення виділень (примусових або самовільних) з однієї протоки молочної залози на білизні чи під час самостійного огляду. Виділення, які можуть бути прозорі, зелені, червоні, бурі (із запахом та без), віддають на цитологічне дослідження. Зважаючи на результати лікар може рекомендувати пройти обстеження. Дуктографія виявляє внутрішньопротокові папіломи, гіперплазію, новоутворення.

Підготовка до дуктографії

Дуктографія молочних залоз не потребує спеціальної підготовки. Рекомендовано проходити обстеження відразу після критичних днів і до 12 дня циклу (для уникнення високої чутливості залоз).

Процедура проведення

Дуктографія передбачає прицільне введення контрасту (сполуки на основі гадолінію) лікарем-мамологом в молочну протоку. Обстеження не викликає больових відчуттів, можливе легке відчуття дискомфорту. Контраст швидко та легко вводиться в протоку, легко і видаляється. Тривалість обстеження з описом результатів займає до 30 хв.

Особливості дуктографії

Дуктографію призначає лише лікар, а обстеження є додатковим методом діагностики. Протипоказом є алергічна реакція на йод (перед обстеженням жінку обов’язково запитують про це).