Для запису на прийом надішліть заявку

0

Калькулятор Очистити
Калькулятор порожній

Додати послуги можна в розділі ціни на послуги

Перейти до цін

Розгорнутий аналіз крові

Загальний аналіз крові (ЗАК) з лейкоцитарною формулою
Клінічний (або, іншими словами, загальний ) аналіз крові – це кількісне та якісне дослідження компонентів крові: еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів тощо. Дослідження крові може бути загальним, яке дає змогу діагностувати анемію та запальні процеси, та розгорнутим (біохімічним), яке досліджує вміст білків крові та показників білкового обміну, холестерину, глюкози, пігментів (білірубіну), деяких ферментів та мінералів.

Діагностика
На базі Медичного центру Святої Параскеви працює потужне лабораторне відділення, оснащене сучасними апаратами, серед яких:
•    автоматичний біохімічний аналізатор Cobas Integra 400 plus (виробник Roche Diagnostics GmbH, Німеччина), який дає змогу проводити визначення показників білкового, вуглеводневого, ліпідного, пігментного, водно-сольового обмінів, активності ферментів, концентрації мікроелементів;
•    імунохімічний аналізатор Cobas e 411 – повністю автоматизована система з використанням сучасного методу електрохемілюмінесценції (виробник Roche Diagnostics GmbH, Hitachi High-Technology Corporation, Японія), яка дає змогу визначити вміст різноманітних гормонів (щитоподібної, підшлункової та статевих залоз тощо), кардіомаркерів, онкомаркерів, маркерів кісткової тканини, стану анемії, інфекційних та аутоімунних захворювань;
•    гематологічний аналізатор Swelab Alfa (виробник BOULE Medical AB, Швеція);
•    мікроскоп Primo Star з фотовиходом (виробник Carl Zeiss, Німеччина);
•    коагулометр (виробник Human, Німеччина).

Переваги
Точний результат – використання сучасного автоматизованого обладнання, високоякісних витратних матеріалів та стандартизація усіх етапів досліджень дає змогу об’єктивно і достовірно визначити лабораторні показники організму людини.
•    Надання результатів у найкоротші терміни – максимальна оперативність забезпечує термін виконання більшості досліджень протягом одного дня.
•    Якісне обслуговування, висококваліфікований досвідчений персонал, чудові санітарні умови, маркування біологічного матеріалу в присутності пацієнта.
•    Широкий спектр досліджень – клініко-діагностична лабораторія постійно розширює перелік досліджень і надає можливість здати усі необхідні аналізи в одному місці, жорстко контролюючи процес лабораторного аналізу на всіх його етапах (преаналітичному, аналітичному, постаналітичному).


Рекомендації перед здачею ЗАК
•    Кров рекомендовано здавати зранку натщесерце. Для точності аналізу – до 11:00. 
•    У день здачі можна випити незначну кількість води.
•    За 6–12 годин до ЗАК не вживати алкогольні напої, курити та приймати лікарські препарати (у разі неможливості відміни лікарського засобу необхідно при заборі крові попередити про це медичний персонал).
•    Якщо ЗАК пацієнт проводить з метою контролю якості лікування, забір крові рекомендовано проводити в один і той же час (відносно первинної здачі).
•    Напередодні здачі крові не варто споживати жирну, гостру або солодку їжу, рекомендовано відмовитися від споживання цитрусових (найкраще напередодні здачі аналізу крові вечеряти крупами, тушкованими овочами, білим м’ясом, а також нежирною  рибою).
•    Безпосередньо перед здачею аналізу необхідно утриматися від будь-яких фізичних навантажень (зокрема, швидкого підйому по сходах, бігу тощо). 
•    Емоційний стан пацієнта має бути спокійним.

Обстеження 
Для точності аналізу використовують венозну кров, яку отримують при заборі з вени. В окремих випадках (у дітей), кров для даного аналізу використовують капілярну, яку отримують при заборі з пальця.
•    При заборі капілярної крові,  проводять забір з безіменного (інколи середнього) пальця руки. Медична сестра дезінфікує руку пацієнта, робить прокол скарифікатором (одноразовою голкою ) та проводить забір крові у спеціальну стерильну пробірку. По закінченню процедури залишки крові забирають спиртовою серветкою, а на місце проколу накладають пластир. Пробірку з кров’ю маркують та передають у лабораторію для подальшого дослідження.
•      При заборі венозної крові проводять забір з вени на руці (зазвичай на внутрішній поверхні передпліччя). Медична сестра обробляє антисептиком місце майбутнього проколу, накладає та фіксує джгут, за допомогою вакутайнера вводить голку у вену та забирає кров у стерильну вакуумну пробірку. Коли забір проведено, джут знімають, а голку вакутайнера видаляють із судини. Місце проколу обробляють спиртовою серветкою і накладають пластир. Пробірку з кров’ю маркують та передають у лабораторію для подальшого дослідження.