Для запису на прийом надішліть заявку

0

Калькулятор Очистити
Калькулятор порожній

Додати послуги можна в розділі ціни на послуги

Перейти до цін

Лапароскопія

Усі напрямки

Лапароскопією називають огляд черевної порожнини та малого тазу для діагностично-лікувальної мети з використанням хірургічних інструментів та апаратури. Метод відносять до малоінвазивних хірургічних втручань, адже для діагностики не потрібно розрізати весь живіт; лікар-хірург здійснює лише невеликі надрізи шкіри довжиною максимум до 2-ох см, що легко та швидко загоюються після операції.

Які є покази до лапароскопії?

В Медичному центрі Святої Параскеви проводять більше як 40 різних оперативних втручань лапароскопічним методом, показами до яких є:

 • запальні зміни в черевній порожнині (апендицит, калькульозний холецистит тощо);
 • кили (грижі) різної локалізації (стравохідного отвору, пахвинні чи стегнові);
 • ахалазія (звуження) стравоходу;
 • новоутвори різного походження (пухлини матки, яєчників, кишківника, шлунку, наднирників, нирок, селезінки тощо);
 • пошук причини чи лікування безпліддя;
 • стерилізація (перев’язка) маткових труб, сім’яних канатиків;
 • наявність норицевих ходів, фістул органів малого тазу тощо.

Яка є підготовка до лапароскопії?

Підготовку до втручання, можна розділити на декілька етапів:

 1. Підготовка операційного поля (за бажанням, пацієнт вдома може збрити волосся (при його наявності) в ділянці майбутнього втручання).
 2. Дотримання дієти (пацієнтам рекомендовано утриматись від вживання їжі, яка може спричинити надмірне газоутворення за 3-4 дні до процедури. В цей період можна їсти нежирні бульйони, каші приготовлені на воді, дієтичні сорти м’яса у відвареному вигляді, з пиття дозволяється негазована вона, чай).
 3. Лабораторна підготовка (перед плановою лапароскопією, яка проводиться під наркозом, пацієнту буде запропоновано певний пакет аналізів, в залежності від виду операції та її складності), яка може включати:
 • загальноклінічні та біохімічні аналізи крові;
 • електрокардіограму (ЕКГ);
 • аналіз крові на ВІЛ, сифіліс, гепатити B та С;
 • експрес-тестування на антиген до COVID-19.

Як проходить лапароскопія?

Пацієнт знаходиться на операційному столі, під ретельним контролем лікаря-анестезіолога. Впродовж всієї операції медичний персонал буде спостерігати за ключовими показниками життєво важливих функцій його організму.

Безпосередньо на початку втручання, лікар-хірург здійснить невеликі розрізи на животі пацієнта від 7 мм до максимальних 17-20 мм (в залежності від причини лапароскопії). Через отвори в шкірі, пацієнту проводять нагнітання вуглекислого газу в порожнину живота, щоб створити необхідні умови для подальшого втручання.

Лапароскопічна відеосистема в Медичному центрі Святої Параскеви оснащена новітньою оптикою, що дозволяє отримати високу якість зображення (Full HD). Далі лікар-хірург проводить основний етап лапароскопії (згідно з причиною звернення пацієнта). Після проведеного втручання, лікар-хірург звільняє порожнину живота від вуглекислого газу, та лапароскопічних інструментів.

Розрізи на тілі підлягають накладанню швів та перев’язки. В Медичному центрі Святої Параскеви застосовують сучасні та комфортні у використанні перев’язувальні матеріали, адже їх не потрібно змінювати щодня. Окрім того, такі пов’язки можна мочити водою, тому пацієнт після операції зможе прийняти душ без обмежень. Через 6-7 днів після втручання пацієнту буде здійснено зняття швів.

Який буде результат лапароскопії?

Біоптат (тканину яку було отримано під час лапароскопічного втручання) лікар-хірург скеровує в лабораторію для гістологічного дослідження. Результат гістології пацієнт зможе отримати через 8-10 днів після втручання. У випадку видалення пухлини, такий аналіз дозволить лікуючому лікарю прийняти рішення з приводу подальшої тактики ведення пацієнта.

Які будуть рекомендації?

Основний процес загоювання триває до 2-ох тижнів, тому пацієнту рекомендовано утриматись від фізичних навантажень. Через 1-2 доби з моменту лапароскопії, пацієнта виписують додому. До звичайного ритму життя можна повертатись через 10-14 днів (індивідуально, в кожному окремому випадку).
 

Ціни на послуги

Запис на прийом
*