Для запису на прийом надішліть заявку

0

Калькулятор Очистити
Калькулятор порожній

Додати послуги можна в розділі ціни на послуги

Перейти до цін

Мамографія

Усі обстеження

Що таке мамографія і для чого її проводять?

Мамографія — це рентгенологічне обстеження молочних залоз, яке дозволяє оцінити структуру молочних залоз, а також діагностувати наявність новоутворів та інших захворювань.  Метод є достатньо  простим, ефективним та безпечним, тому його застосовують для раннього виявлення онкопатології грудної залози. Мамографія дозволяє візуалізувати найменші утвори починаючи від 0,2 мм, завдяки чому пухлину вдається діагностувати  на 15 - 25 міс. раніше, ніж її може виявити в себе пацієнтка або лікар-мамолог.
Кому і коли  потрібно проводити мамографію?

Мамографію з профілактичною метою рекомендовано проводити жінкам, за умови відсутності будь-яких  скарг зі сторони молочних залоз: 

  • після 40-ка років — 1 раз на 2 роки; 
  • після 50-ти років — 1 раз на рік.

У випадку появи настрожуючих симптомів – необхідність та частоту мамографії повинен визначати лікар-мамолог.
Як підготуватись до мамографії?

Проведення мамографії не потребує спеціальної підготовки, однак є декілька рекомендацій, які слід врахувати:     

  • звичний туалет шкіри грудей з милом;
  • утриматись від нанесення на ділянку обстеження косметичних та парфумерних засобів;
  • звільтити шию і груди від прикрас;
  • бажано одягатись так, щоб легко було звільнити від одягу верхню половину тіла; 
  • оптимальними для проведення мамографії є 5 - 12 день менструального циклу.

Що використовують для проведення мамографії?

Для проведення мамографії застосовують мамограф – спеціальний апарат для рентгенологічного дослідження молочної залози. В медичному центрі Св. Параскеви у Львові мамографію виконують з допомогою мамографа Hologic  виробництва США, який є одним з провідних на ринку діагностики молочної залози. Під час обстеження використовується пластина зі спеціальним ортохромним покриттям, яка має надвисоку чутливість до рентгенівських променів, що дозволяє звести до мінімуму дозу променевого навантаження, отримуючи при цьому знімки з високою  чіткістю зображення.

Рентгенологічне обстеження, чи це безпечно?

При мамографії пацієнт отримує мінімальну дозу опромінення, яка становить близько 0,1 мЗв. Цей показник є незначним при допустимій річній нормі, яка становить 10 мЗв, а отже обстеження є цілком безпечним.

Як проходить і скільки триває обстеження?

Діагностика проводиться в стоячому (при потребі — сидячому) положенні. Молочну залозу поміщають на спеціальну платформу, зверху притискають пластиною і проводять сканування (при потребі у кількох проекціях). Мамографія — безболісне обстеження, однак під час діагностики може відчуватись помірне стискання молочної залози. 
Тривалість обстеження — 15 – 20 хв.

Коли і як можна отримати результат?

Після проведення мамографії через 10 хв пацієнт може отримати результати у вигляді опису та знімків на плівці. При побажанні пацієнта можна отримати запис результатів обстеження на CD. 
Що робити з результатами мамографії?

Отримавши результат обстеження, при наявості відхилень від норми для даного віку, необхідно звернутись до мамолога з метою визначення лікарем необхідності в додаткових обстеженнях та подальшої лікувальної тактики.

Перелік послуг

Запис на прийом
*