Для запису на прийом надішліть заявку

0

Калькулятор Очистити
Калькулятор порожній

Додати послуги можна в розділі ціни на послуги

Перейти до цін

Як часто можна робити рентген?

Як часто можна робити рентген?

Що таке рентгенодіагностика? 

Рентгенодіагностика є одним із видів променевої діагностики в медичній галузі, методика якої базується на отриманні рентген-знімку під дією іонізуючого випромінювання. 

Апарат складається із рентген-трубки, діагностичного столу, та сприймаючого пристрою (касети). Рентген-промінь, який виникає в трубці, проходить крізь тіло людини, та фіксується на касеті. Це дозволяє отримати рентген знімок обстежуваної ділянки. 

Для чого призначають рентген? 

Для підтвердження або спростування діагнозу лікарі призначають рентген тої чи іншої ділянки. Зазвичай це рентген: легень (при підозрі на пневмонію), кісток чи суглобів (при травмах різного походження), хребта (для оцінки сколіозу), шлунку (у випадку діафрагмальної грижі), додаткових пазух носа (при гайморитах). Це лише незначний список того з якими питаннями скеровують на рентгенодіагностику. Не менш важливим є здійснення рентгенодіагностичних обстежень, що спрямовані на виявлення туберкульозу чи раку, які мають безсимптомний перебіг, тому щорічні профілактичні огляди є важливими.

Як часто можна робити рентген в рік?

Рентген, як променевий метод діагностики, має свої покази та протипокази. Згідно норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97), усе населення поділяється на 4 групи, в яких вказується максимальна допустима доза опромінення в мілізівертах (мЗв) у рік (використовують щоденник променевого навантаження, в який записують поглинаючу дозу опромінення пацієнтом). В Медичному центрі Святої Параскеви, цифровий рентген апарат Toshiba Plessart VIVO (Японія) оснащений індивідуальним дозиметром. 

Завдяки сучасного обладнання доза опромінення для кожного пацієнта є мінімальною.

З профілактичною метою, допустима доза опромінення в рік має складати не більше 1-го мЗв (рентген органів грудної клітки у двох проекціях), пацієнт орієнтовно зазнає променевого навантаження в розмірі 0,1 мЗв. 

Коли є скарги на самопочуття згідно Наказу  МОЗ N 295 від 18.07.2001  у пацієнтів (категорія БД),   дослідження   у   яких   проводять  за клінічними показаннями при соматичних (неонкологічних) захворюваннях з  метою уточнення діагнозу та/або вибору тактики лікування - допустима доза становить до 15 мЗв в рік; у пацієнтів (категорія АД), які потребують деференціальної діагностики (онкологічні захворювання, вроджені серцево-судинні патології та ін.), при ургентних станах –  допустима доза становить до 150 мЗв в рік.

Варто пам'ятати, що лікар-радіолог обов'язково вказує поглинену дозу опромінення пацієнтом в протоколі опису рентгенограми. 

Як часто можна робити рентген дитині?

До дітей в медицині прийнято ставитись з особливою турботою, тому діткам як і дорослим рентгенодіагностику проводять виключно при наявності скерування від лікуючого лікаря. В Медичному центрі Святої Параскеви при обстеженні дітей, променеве навантаження є в кілька разів менше, ніж при обстеженні дорослих, завдяки спеціально розробленим протоколам рентгенодіагностики. Поглинаюча доза опромінення, аналогічно,  фіксується індивідуальним дозиметром та вказується у висновку лікаря-радіолога. 


Чому рентген не рекомендовано постійно робити.

Керуючись вище згаданими НРБУ-97, при використанні іонізуючого випромінювання з лікувальною та діагностичною метою лікар-радіолог повинен дотримуватись діючих регламентів опромінення, а будь-яке променеве навантаження має бути обґрунтованим.

Нагадуємо, що рентгенодіагностику можна проводити лише за показами, або у випадку профілактики, згідно щоденника щорічно обов'язкових профілактичних обстежень. 

Проведення обстеження можливе лише за показами лікаря. В Медичному центрі Святої Параскеви дбають про своїх пацієнтів, тому діагностика є швидкою та безболісною.
 
Пам'ятайте, профілактичні огляди спрямовані на вчасне виявлення та успішне лікування загрозливих станів організму людини.

Для запису на прийом надішліть заявку