Це неоднозначне запитання, на яке вам ніхто не зможе дати на 100% правильної відповіді.
⠀
Це запитання часто задають батьки пацієнтів – діток 10–18 років, які звертаються до лікаря-дерматовенеролога Вікторії Баскакової. Вони хочуть знати, чи потребує цей стан негайних дій, чи можна зачекати, і хвороба мине сама. Батьки пацієнтів пам’ятають, що щось подібне, було у них і минуло без лікування. Тому не знають, як правильно діяти.
⠀
Так, згідно з науковими дослідженнями, близько у 90% людей у підлітковому віці різні прояви акне. Ці прояви пов’язані з початком статевого дозрівання, коли розпочинається продукування статевих гормонів, які, власне, і впливають на функцію сальних залоз. Так, дуже часто, коли завершується період статевого дозрівання, симптоми захворювання можуть минути.
⠀
Але це ми дивимося на проблему очима науковців. Давайте поглянемо на неї очима вашої дитини.
⠀
- Захворювання може розпочатися у віці 10–12 років і тривати до 18–20 років, тобто буде надокучати дитині впродовж 8–10 років.
- Висипання можуть не лише створювати косметичний дискомфорт, а й спричиняти біль у певних випадках.
- У цей період відбувається не лише статеве дозрівання, а й формування психіки дитини. Дитяча психіка є більш лабільна, менш стійка до стресів, тому хвилювання з приводу висипань, а також осудливі погляди та насміхання однолітків можуть спричинити певні проблеми.
- Сучасний світ потребує від нас бути милосердними. І якщо дорослі розуміють, що певні зміни зовнішності можуть бути пов’язані зі захворюванням, і ставляться зі співчуттям, то діти є менш толерантними у таких ситуаціях, і зміни на шкірі, які завжди помітні, можуть стати причиною для образ.
- Окрім того, дуже часто для покращення стану шкіри достатньо підібрати правильний догляд. Таким чином ми допоможемо шкірі дитини стати здоровішою, мати кращий вигляд, а також привчатимемо до охайності та догляду за собою.
- Звісно, ми не можемо гарантувати, що прояви захворювання зникнуть на всі 100%, оскільки пам’ятаємо про «гормональний аспект» проблеми, але покращити стан шкіри можна однозначно.
⠀
На думку нашого лікаря-дерматовенеролога Вікторії Баскакової, у будь-якому випадку та при будь-якому захворюванні шкіри дитина, як і доросла людина, потребує кваліфікованої консультації лікаря-дерматовенеролога, після чого є можливість обрати оптимальну тактику подальших дій.
⠀
«Червоні прапорці», які свідчать про те, що необхідно негайно лікувати акне:
- утворення рубців на місці висипань;
- велика кількість висипань, ураження шкіри обличчя й тулуба;
- глибокі болючі висипання типу вузлів;
- роздряпування висипань дитиною;
- пригнічений настрій дитини через висипання.
Допис підготовлено за матеріалами лікаря-дерматовенеролога Вікторії Баскакової.