Для запису на прийом надішліть заявку

0

Калькулятор Очистити
Калькулятор порожній

Додати послуги можна в розділі ціни на послуги

Перейти до цін
  • Головна
  • Консультації
  • Петлева ексцизія патології шийки матки з патоморфологічним дослідженням

Петлева ексцизія патології шийки матки з патоморфологічним дослідженням

Петлева ексцизія патології шийки матки – це лікувально-діагностичний метод в гінекології, що дає змогу провести видалення патологічно зміненої ділянки шийки матки за допомогою радіохвильової петлі. Метод використовують у випадку поверхневих патологічних змін та найчастіше для жінок, які ще не народжували або планують вагітність у майбутньому.

Покази:

  • дисплазія легкого ступеня (CIN-1, в окремих випадках CIN-2);
  • доброякісні новоутворення (папіломи, кондиломи тощо);
  • рубцева деформація шийки матки тощо.

Підготовка до обстеження

  • Перед проведенням петлевої ексцизії патології шийки матки лікар-гінеколог призначає обов’язкові аналізи: загальний аналіз крові (ЗАК), аналіз для визначення часу згортання крові, аналіз на вірусні інфекції (ВІЛ, гепатит, тощо) та інфекційні захворювання (сифіліс, гонорея, трихомоніаз тощо).
  • Важливо утриматися від статевого контакту за 2–3 дні до початку запланованого втручання.
  • Процедуру рекомендовано проводити у І-шу фазу менструального циклу (6–8 день від початку менструації).

Обстеження    
Пацієнтка вкладається на спеціальне гінекологічне крісло. Оскільки процедура передбачає проведення місцевого знечулення, то в окремих випадках, згідно з показами, таке втручання можна проводити із внутрішньовенною анестезією.


У випадку місцевої анестезії лікар-гінеколог спочатку проводить фіксацію шийки матки та обробляє зону майбутнього висічення антисептиком, а тоді вже – місцеве знечулення. Після цього лікар-гінеколог проводить висічення необхідної ділянки за допомогою радіохвильової петлі. Під час процедури використовується коагуляція, що дає змогу мінімізувати крововтрати та не залишає післяопераційних рубців. У Медичному центрі Святої Параскеви застосовують радіохвильову та аргоноплазмову коагуляцію.


Завершальним етапом процедури є повторна обробка ділянки висічення антисептичними препаратами. Опісля отриманий біоптат відправляють на патоморфологічне дослідження, яке дасть змогу остаточно визначити ступінь ураження шийки матки та оцінити наявність злоякісність процесу. 


Після проведення процедури пацієнтка одягається та очікує на рекомендації лікаря- гінеколога щодо подальшого догляду за шийкою матки для уникнення травматизації ділянки, з якої здійснено висічення. В окремих випадках висококваліфікований фахівець може призначити медикаментозне лікування для зняття запального процесу тощо.

Запис на прийом
*