Для запису на прийом надішліть заявку

0

Калькулятор Очистити
Калькулятор порожній

Додати послуги можна в розділі ціни на послуги

Перейти до цін
  • Головна
  • Консультації
  • Конусовидна радіохвильова конізація шийки матки з патоморфологічним дослідженням

Конусовидна радіохвильова конізація шийки матки з патоморфологічним дослідженням

Конусовидна радіохвильова конізація шийки матки – це лікувально-діагностичний метод в гінекології, що дає змогу провести висічення ураженої ділянки шийки матки (для уникнення прогресування патологічних змін) з подальшим її мікроскопічним дослідженням (для остаточної верифікації діагнозу). Цей метод застосовують у випадку більш глибоких змін у шийці матки. 

Покази:

  • дисплазія (коли верифіковано другий (CIN-2) чи третій (CIN-3) ступінь ураження);
  • окрім дисплазії, деформація шийки матки (ектропіон, підтверджений кольпоскопічним дослідженням);
  • неефективне лікування дисплазії іншими методами або рецидив дисплазії шийки матки тощо;
  • злоякісні процеси шийки матки (рак шийки матки in situ).

Підготовка до обстеження

  • Перед проведенням конусовидної конізації шийки матки лікар-гінеколог призначає обов’язкові аналізи: загальний аналіз крові (ЗАК), аналіз для визначення часу згортання крові, аналіз на вірусні інфекції (ВІЛ, гепатит тощо) та інфекційні захворювання (сифіліс, гонорея, трихомоніаз тощо).
  • Важливо утриматися від статевого контакту за 2–3 дні до початку запланованого втручання.
  • Процедуру рекомендовано проводити у 1-шу фазу менструального циклу (6–8 день від початку менструації).

Обстеження    
Пацієнтка вкладається на на спеціальне гінекологічне крісло. Оскільки процедура передбачає проведення місцевого знечулення, то в окремих випадках, згідно з показами, таке втручання можна проводити із внутрішньовенною анестезією.
У випадку місцевої анестезії лікар-гінеколог спочатку проводить фіксацію шийки матки та обробляє зону майбутнього висічення антисептиком, а тоді вже – місцеве знечулення. Лише після цього лікар-гінеколог проводить безпосереднє втручання. Підбір розміру конуса проводиться згідно з показами, а тоді у декілька прийомів відбувається висічення потрібної ділянки. Під час процедури використовується коагуляція, що дає змогу мінімізувати крововтрати та не залишає післяопераційних рубців.


Завершальним етапом є повторна обробка ділянки висічення антисептичними препаратами. Опісля отриманий біоптат відправляють на патоморфологічне дослідження, яке дасть змогу остаточно визначити ступінь ураження шийки матки та оцінити наявність злоякісність процесу. 


Після проведення процедури пацієнтка одягається та очікує на рекомендації лікаря- гінеколога щодо подальшого догляду за шийкою матки для уникнення травматизації ділянки, з якої здійснено висічення. В окремих випадках висококваліфікований фахівець може призначити медикаментозне лікування для зняття запального процесу тощо.
 

Запис на прийом
*